VATAHA

Місто: Гаага

vataha.nl

Фундація ВАТАГА - це платформа, яка ініціює та підтримує проекти з розповсюдження українського мистецтва та культури в Нідерландах. Шляхом з'єднання митців, культурних продюсерів та аудиторії команда будує мости між культурами та створюємо можливості для творчих українців. 

Наша мета - сприяти поширенню українського мистецтва та культури в Нідерландах та сприяти креативному розвитку українських творців.


_____


Lucht Events

luchtevents.eu

Lucht Events - комерційний проект з соціальною місією. Команда влаштовує наймасштабніші фестивалі української культури в Нідерландах. 

Також будує міст між світовими столицями та Україною і прокладає шлях українським брендам до привабливого міжнародного ринку. Деякі бренди отримують пропозиції від локальних шоурумів про подальшу довгострокову співпрацю.

Команда хоче підсвітити українські сильні сторони і показати унікальний дизайн, смачну кухню, талановитих артистів, технології та багато іншого.

_____


Chervoni Korali

chervonikorali.nl

Вокальний ансамбль “Червоні Коралі” – це велика співоча родина. Учасники ансамблю походять з різних місцевостей, від Сяну і майже до Дону, але всіх об‘єднує і надихає любов до пісні. 

Спів у ансамблі «Червоні Коралі» – це відпочинок, це енергія, це спілкування, це співпраця, це можливість висловити наші емоції, це задоволення від вдалої гармонії багатоголосся, це прекрасне проводження часу, це сприйняття один одного такими якими ми є.  

Ансамбль “Червоні Коралі” щомісяця супроводжує Богослужіння в церкві Святого Боніфація в Райсвайку. Ансамбль співає як духовні, так і народні насамперед українські, а також іноземні пісні.

_____


Хор "Маківка"

makivka.nl

Хор "Маківка" – молодий хоровий колектив, який розповсюджує українську культуру та поліфонію в Нідерландах. 

Від дати створення, своїми виступами хор досягає трьох цілей: 

1) розважально-музична, де слухачі в Нідерландах мають змогу познайомитися із популярними та рідкісними екземплярами народно-обрядової, патріотичної та релігійної української музики; 

2) освітня, тому що виступи супроводжуються наративами про українські традиції і яке місце вони посідають у європейській культурі; 

3) благодійна, адже на виступах, які команда організовує самостійно, вони закликають слухачів фінансово та матеріально залучатися до потреби окремих підрозділів ЗСУ та тимчасово переселених осіб в Нідерландах.

____

Український ансамбль пісні та танцю "Русалка"

Місто: Хенгело

roesalka.nl

Русалка - творче об'єднання, метою якого є поширення, висвітлення української культури, фольклору, традицій.

_____

Станція Коновальця

Місто: Роттердам

konovalets-station.com

Станція Коновальця – спільнота людей з різними інтересами, об’єднаних спільним бажанням розвиватись. Проєкт має декілька напрямків діяльності, серед яких інтелектуальний клуб, подкаст та публічні здибанки.

_____


Український співочий гурт «Птаха»

Місто: Лімбург

facebook.com/profile.php?id=100092742595573

Український хор PTAHA був створений у провінції Лімбург. Хор виконує українські народні пісні і має за мету познайомити нідерландців з українською музичною культурою.

_____


Strong Through Art Foundation

strongthrough.art

Культурно-гуманітарна фундація, метою якої є фінансова підтримка вразливих дітей за допомогою мистецтва в країнах, де тривають військові конфлікти, або інші катастрофи.

_____


Українська Асоціація Художників
Україно-голландський проект "Tree of connection"

Місто: Київ 

tatianarylina.nl 

facebook.com/treeofconnection

Україно-нідерландський проект «Дерево зв’язку» був реалізован разом з нідерландською мисткинею Карола Моквед. 

Насамперед, проект був створений для українців та інших біженців, які могли на проекті познайомитися, спілкуватися, та разом з нідерландцями вишивати символ проекту - дерево, яке є сакральним символом в український культурі. 

Проект тривав рік, і в день завершення 18.11.23р, було організовано 12 годинний марафон з вишивки. 

Марафон відвідали понад 300 осіб. Детальна інформація про проект та майбутні плани - посилання.

_____


"Kastanje" Dutch - Ukrainian Cultural Hub

Місто: Амстердам

instagram.com/kastanje2023

Український культурний хаб – як місце зустрічі української та європейської культури. Як збереження та розвиток української культури під час війни та інтеграція в сучасну культурну мапу світу. Як підтримка української творчої інтелігенції в часи російської агресії, як місце для розвитку креативних ініціатив. Українська галеристка Маріана Джулай зібрала однодумців з якими вони виступили з ініціативою створення голландсько - українського культурного хабу в Амстердамі.

Хаб сприяє колаборації українських та голандських культурних ініціатив, проводитиме театральні вистави, виставки, концерти, круглі столи, історичні лекції, літературні вечори, презентації українських книг, зустрічі з авторами та автограф-сесії, театральні майстерні, майстер класи, творчі заняття для дітей, кулінарні майстер класи тощо.

_____

Доброчинний проєкт Boekraїne

facebook.com/profile.php?id=100088875010555

Закупівля та безкоштовне доправлення дитячої літератури (для вікової категорії 4-14 років) українською мовою у шелтери по всій території Нідерландів. Мета: збереження національної ідентичності та зв'язку з рідною мовою, реалізація прав дитини на навчання та розвиток, гуртування громади через розважально-пізнавальні заходи проєкту, популяризація дитячого читання.

_____


United Ukrainian Ballet

unitedukrainianballet.com

Поширення українського мистецтва закордоном.