Українська школа "Джерело"

Місто: Амстердам

www.facebook.com/ua.school.amsterdam

Українська школа “Джерело” заснована в 2014 роцi Фундацією «Українці в Нідерландах». В основі своїй школа має потужну волонтерську культуру та командну роботу між учнями, вчителями й батьками. Сталий зворотний зв’язок допомагає систематично вдосконалювати структуру школи та навчальний процес.

Основна мета школи - прилучення дітей до українського, і робить команда це щонеділі в найрізноманітніших традиційних і сучасних контекстах. Вчителі вірять, що вивчення мови повинно й може бути цікавим. Саме тому школа - це не тільки якісні комунікативні уроки, а й нові україномовні друзі, веселі щомісячні проекти, а найосновніше - відчуття причетності до великої, позитивної, дружної громади.

_____


Stedelijk Dalton Lyceum ISK-2

Місто: Дордрехт, Папендрехт

www.dalton-dordrecht.nl

Stedelijk Dalton Lyceum ISK-2 - це освітній заклад, де навчається близько 200 українських дітей, які, через початок війни в Україні, були змушені залишити свою батьківщину.

Школа розпочала свою роботу всього через 1,5 місяці після початку повномасштабного вторгнення. Вона стала повноцінним закладом освіти ISK (Іншомовні учні) та надає можливість українським дітям отримати якісну освіту та адаптуватися до нових умов життя.

_____


Український центр «Світанок»

www.facebook.com/profile.php?id=100090725461526

Місто: Угстгейст (Oegstgeest)

"Світанок" - це місце, де українці та всі, хто цікавиться українською культурою та мовою, знаходять свою спільноту в місті Угстгейст. Філософія цього простору - ""з любов‘ю українською мовою,"" і вона відображається у всіх їхніх діях та заходах.

"Світанок" - це творчий гурток, де кожного тижня відбуваються різноманітні майстер-класи, що об'єднують біженців та експатів. Однак головна мета цього простору - навчити та надихнути усіх на любов до української творчості. Це охоплює такі види мистецтва, як писанкарство, різдвяний павук, ігри та забавки, театр, кулінарні майстер-класи та інші творчі заходи. Тут можна вчити та вдосконалювати свої ремісничі навички та водночас насолоджуватися українською культурою.

Крім цього, в "Світанку" велика увага приділяється літературі. Тут читають книги українською мовою і розповідають про культуру та традиції України. Цей простір створено для того, щоб сприяти збереженню та поширенню української спадщини та культури серед різних груп населення, даруючи їм можливість насолоджуватися всім, що пов'язано з Україною."

_____


Українська школа у місті Зандам

Місто: Зандам

www.oekraienseclub.com/oekraïenseschool

"Школа - громадська волонтерська організація, є школою вихідного дня і не є основним загальноосвітнім закладом, підпорядкованим МОНУ. 

Мета школи: зберегти та передати дітям українську мову та культуру, наші традиції та ідентичність.

Школа працює за українознавчою методикою "Глина" та методикою вивчення сучасної української літератури "Книгозанурення".

Мова навчання українська, мова спілкування в школі також українська.


_____

Школа «ВЕСЕЛКА»
для дітей віком 3-16

Міcто: Гаага

www.oekraienseschool.nl

"Веселка" - це українська суботня школа, яка є першою українською освітньою установою в країні і має вже більш як десятирічну історію успішної діяльності. За цей час більше ніж 300 дітей змогли отримати освіту в "Веселці".

Основна мета школи полягає в тому, щоб підтримати молодших українців, сприяючи їхньому освітньому та культурному розвитку. Школа надає можливість дітям вивчати українську мову, культуру, історію, а також розвивати свої художні та музичні здібності.

Школа пропонує різні групи для дітей різного віку, від малечі до підлітків. Це включає в себе групи для дітей віком від 3 до 16 років, що надає можливість кожному вибрати оптимальний рівень навчання.

"Веселка" - це місце, де діти можуть не тільки отримувати освіту, але і знайомитися з українською культурою та традиціями, засвоюючи цінні знання та навички."

_____


Школа «ПРОСВІТА»

Міcто: Бреда

www.facebook.com/groups/945561056146677

_____


Українська школа Curio ISK+

Міcто: Бреда

www.curio.nl

www.facebook.com/groups/945561056146677

Українська типова освітня програма в Нідерландах створена з метою забезпечення дітей, тимчасово переміщених з Україною, можливістю зберегти зв'язок з українською культурою та освітою. Головна мета цієї програми - сприяти навчанню та особистісному розвитку українських дітей, щоб вони могли успішно адаптуватися та функціонувати у сучасному світі, а також готувати їх до подальшого навчання в голландських або українських освітніх установах.

Основні характеристики цієї освітньої програми включають 32 заняття на тиждень з 50-хвилинними уроками та 2 уроки факультативного робочого часу. Українські діти, які завершують цю програму, мають можливість обирати подальшу освіту як в Нідерландах, так і в Україні.

_____

Школа «МАЛЬВИ»

Міcто: Алмере

www.facebook.com/profile.php?id=100081514058751


Школа "Мальви" є школою вихідного дня в Алмере, спрямована на надання освітніх можливостей українським дітям. Ця школа була заснована у квітні 2022 року, а ініціатором та керівником проекту стала її засновниця. Важливо зазначити, що успіх цієї ініціативи став можливим завдяки значній підтримці та співпраці з іншою українською школою "Джерело" у місті Амстердам.

У школі діти мають можливість навчатися читати та писати українською мовою, досліджувати українські традиції та знайомитися з українською культурою. Наявність бібліотеки українських книг допомагає розширювати знання дітей та поглиблювати їхні зв'язки з українською літературою.

Для цієї школи важливо бути активною частиною української громади в Алмере і забезпечувати місце для навчання, зростання та розвитку українських дітей, які перебувають у цьому місті. Поширений запит на українські школи вихідного дня, особливо у контексті повномасштабного вторгнення, підкреслює важливість збереження та підтримки української культури та освіти в інших країнах. 

_____


Школа «Школа вихідного дня»
для дітей віком 3-17

Міcто: Харлем

https://www.instagram.com/ukraineschool_haarlem  

Школа запрошуємо дітей від 3 до 12 років на навчання у місті Гарлем щонеділі з 10:00 до 12:40.

У програмі школи: 
- розвиток мовлення, українська мова і читання
- українознавство
- рахування і розвиток логіки
- художня творчість
- активні ігри і гімнастик

_____


Школа «Воля»
для дітей віком 3-16 років

Міcто: Неймеген

www.volyaukraine.nl/ukrainian-school-in-nijmegen

Українська Школа «Воля» - це освітній проект, заснований командою фундації Volya Ukraine (www.volyaukraine.nl). Головною метою цієї фундації є надання максимальної підтримки Україні та її мешканцям, які переживають важкі часи через війну. Детальну інформацію про проекти фундації можна знайти на їхньому веб-сайті та соціальних мережах.

Заняття в школі «Воля» є всебічними, веселими та інтерактивними, а вчителі - вмотивованими, енергійними та професійними. Уроки проводяться в різних вікових групах для дітей від 2 до 15 років, надаючи можливість кожному з них розвиватися та знайомитися з українською культурою та мовою.

_____


Школа «Барвінок» для дітей віком 3-14


Міcто: Утрехт

www.facebook.com/ua.school.utrecht  

Школа «Барвінок», яка пропонує навчальну програму для дітей віком від 3 до 14 років. Заняття відбуваються щосуботи з 9:00 до 17:00.

_____


Українська школа «Дзвіночок»

Міcто: Роттердам

www.facebook.com/ua.school.rotterdam

Українська школа «Дзвіночок» пропонує навчальну програму для дітей віком від 4 до 14 років. Заняття проводяться щосуботи з 11:00 до 14:00.

_____


Школа «Вулик» для дітей віком 3-16

Міcто: Ейндговен

www.facebook.com/woelyk

Школа, яка була зареєстрована у 2015 році, пропонує навчальну програму для дітей віком від 3 до 16 років. Заняття проводяться щосуботи з 11:30 до 13:30. Основна мета школи - організація роботи з дітьми з метою їх навчання, розвитку та стимулювання творчої діяльності. Учні школи мають можливість розвивати свої навички та отримувати освіту в підтримуючому середовищі.

_____


Школа «Дивосвіт»
для дітей віком 4-14

Міcто: Ґронінґен

www.facebook.com/UASchoolGroningen  

_____


Школа «ДЖЕРЕЛО-ЗУТЕРМЕР»
для дітей віком від 4-12 років

Міcто: Зутермер

www.facebook.com/uaschoolzoetermeer