Oekraïense Huis in Maastricht / Українська Оселя в Маастріхті

Місто: Маастріхт

www.facebook.com/ua.maastricht

Українська оселя, яка була створена на початку весни 2022 року в Маастрихті, виконує важливі соціальні та культурні функції. Її головна мета створення - надавати підтримку тимчасово переміщеним особам, які потрапили в новий середовищі, допомагаючи їм інтегруватися та адаптуватися в місті Маастрихт та в Нідерландах загалом.

Окрім цього, Українська оселя приділяє велику увагу збереженню, розвитку та поширенню української культури, мови та традицій серед місцевої діаспори та нідерландців. Щотижневі активності, такі як майстер-класи, воркшопи та інтеграційні лекції, служать засобом досягнення цієї мети.

Українська оселя також підтримує військових, які перебувають на реабілітації в південному Лімбурзі. Також планується створення інтеграційного форуму, що сприятиме обміну досвідом та підтримці між різними групами населення та сприятиме зміцненню спільноти.

_____


Stichting Oekraïense Club

Місто: Зандам

www.oekraienseclub.com/nl

Група діяльних та відданих осіб в Нідерландах створила Українську оселю у місті Зандам навесні 2022 року. Місія осередку полягає в наданні підтримки новоприбулим українцям у процесі інтеграції в новому середовищі через мовні заняття, лекції та нетворкінг для сприяння адаптації.

Українська оселя завжди на передньому плані, коли йдеться про збереження та промоцію української культури, мови і традицій. Досягненнями команди є відкриття українськрї бібліотеки в Зандамі, заснування української школи вихідного дня для дітей, а також проєкт "Софа-Вишиванка".

Важливою частиною місії Української оселі є підтримка в Україні. Команда здійснила десятки благодійних заходів, включаючи збір коштів для Збройних Сил України та надання допомоги військовим на реабілітації.

Плани на майбутнє: створення нової софи в стилі Марії Примаченко, святкування Різдва, другий семестр в українській школі, курси української для іноземців та зміцнення співпраці з іншими українськими групами в Нідерландах. Мрія команди - купити і створити український дім.

_____


Український дім у Роттердамі

Місто: Роттердам

www.instagram.com/ukrdam/

Український Дім Роттердаму відкрив свої двері у березні 2022 року. Ця ініціатива муніципалітету міста була однією з реакцій на повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Простір на Pleinweg 196A став центром гуманітарної допомоги та підтримки для українців, які були вимушені залишити свої домівки через війну.

З одного боку, в УкрДомі Роттердаму представники муніципалітету та громадських організацій допомагають з інформацією, адміністративними питаннями та пошуком роботи.

З іншого, Український Дім функціонує як соціальний центр. Волонтери проводять тут різноманітні заходи: неформальні уроки з англійської та нідерландської, творчі заняття для дітей та дорослих тощо. Ініціативні та активні люди знаходять тут підтримку у реалізації власних ідей.

Український Дім Роттердаму став місцем, де вимушено переміщені українці знайшли не лише допомогу, але й можливість відновити життя в чужій країні та встановити контакти з місцевими, зміцнюючи міжкультурні зв'язки.

_____


Вітальня

Місто: Утрехт

instagram.com/vitalnya_ua

Метою організації "Вітальня" є створення простору, де українці зможуть почувати себе як вдома. 

Команда організовує культурні заходи (на українські важливі дати) для обʼєднання українців та збереження їх ідентичності. Також проводить заходи для дітей, плануємо уроки української мови та літератури. Одним із досягнень є створена програма ментального здоров’я.